Domečkové panenky

15. listopadu 2014 v 12:00 | Tere |  Momentky od stolu
Po zvládnutí měkkých panenek k mazlení mne zaujalo řešení výroby panenek do domečku. To znamená drobných postaviček s pohyblivými končetinami. Dlouho jsem závistivě prohlížela výrobky Grimms. Byly velkou inspirací, ale na postup jsem si musela přijít sama. Až se najde chvilka, vložím ho sem.

Nakonec jsem se vrhla na královskou rodinku s miminkem. Samozřejmě se hned používaly, takže tady je fotografie královny po letech ve službě. Přišla o korunku, ale jinak je stále ve formě.


Po té následova rodinka. Maminka, tatíneka a batole. Maminka má vlásky z hedvábného česance. Jsou krásně jemné a lesklé, ale v drsném provozu se trochu zacuchaly. Botky mají vymodelované z včelího vosku.


Postavičky jsou vysoké asi 11 centimetrů, v končetinách mají drátky, aby se daly ohýbat. Skvělé je, že je lze snadno opravovat a stále dobře slouží.


A tady jeden snímek panenky, když byly nová. (omluvte sníženou kvalitu snímku, je to foceno telefonem za umělého osvětlení)

Při šití postaviček se dají krásně zužitkovat různé odstřižky a zbytky stuh. Nevýhoda je, že se pak všechny možné šikovné zbytky hromadí a nadšený tvůrce je zavalen bincem. (Mimochodem, tato rodinka si nežije špatně, maminka má triko z merina a tatínek je komplet v biobavlně.)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tere Tere | E-mail | Web | 1. dubna 2016 v 13:38 | Reagovat

Slibovala jsem návod a ještě nevložila. A zapomněla Dnes jsem na to byla upozorněna. Zapisuji si to do kalendáře. A pro všechny, co by potřebovali podrobný postup, doporučuji knihu o těchto panenkách, která je v sekci Knihy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama