Mnoho podob panenky - 2. část batolata a malé děti

16. prosince 2014 v 18:16 | Tere |  O panenkách obecně
V první části miniseriálu jsem se věnovala miminkům. A co když děti povyrostou? Neznamená to, že oblíbené panenky musíme vyházet a nahradit novými. Určitě ne! Zaprvé proto, že z dětí nechceme vychovat konzumenty s přístupem nakup a vyhoď a za druhé proto, že šité panenky mají tu obrovskou výhodu, že se dají dále dotvářet a upravovat.

68zdroj: Zonnekindpoppen


Jemné panence s pouze naznačenou tváří vyšijeme výraznější obličej, panence s vypracovanější hlavičkou můžeme doplnit tělíčko a nožky (pokud měla tělo naznačeno jen obdélníkem látky), pokud mělo naše miminko uzlík z plenky a už o něj nejeví zájem, uzlík rozvážeme, vlnu použijeme do nové panenky a plenka může sloužit nové panence jako přikrývka.

zdroj: Ignis

Panenky pro batolátka a malé děti jsou šité už oblečené, vlásky mají hotové účesy (nečesací). Ručičky a nožičky jsou obvykle naznačeny v podobě kuliček, nebo nožičky nemají - tělo vypadá jako pytlík. Pro malé děti, které ještě vše ocucávají se na vlásky místo mohérové používá vlněná nebo bavlněná příze (mohérová sice vypadá opravdověji, ale mohou se z ní více uvolňovat vlákna). Další možností je vyšitá ofinka s přišitou čepičkou. Panenky se šijí vysoké přibližně do 30 centimetrů, aby s nimi byla pro malé prcky snadná manipulace. Samozřejmě dbáme na výběr vhodných materiálů stejně, jako v případě hraček pro miminka.

Jednoduché a přitom tak roztomilé miminko od Tayastepina

Dvě vesele barevné minipanenky od Immertreu


Neoblékací panenka doplněná zástěrkou.Další kapitoly:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama