Mnoho podob panenky - 3. část předškoláci a školáci

22. prosince 2014 v 8:30 | Tere |  O panenkách obecně
Jak děti rostou, jejich motorické dovednosti se zlepšují a stále více napodobují svět okolo sebe. Panenka se tedy také potřebuje svléknout před spaním, na ven zas naopak pořádně obléknout. Pokud mají mladšího sourozence, uvítají panenku - miminko, které mohou přebalovat a houpat stejně, jako to dělá maminka se svým miminkem.

panenka od Käthe Kruse

Děti v tomto věku proto potěší panenky, které mohou nejen převlékat, ale také česat.


Tyto panenky jsou ušity nahaté, a jsou doplněny oblečky, popř. botičkami. Panenky mohu ušít být různě vysoké, od maličkých kapesních panenek až po velikost skutečných miminek. Mohou být doplněny vyšitými detaily - pupík, pindík, prdelka, prstíčky, ďolíčky ve tvářích, řasy, pihy, kolínka. Hlavička se modeluje vyvazováním, ale někteří autoři dávají přednost plstění jehlou. Vlásky se šijí z různých přízí, ale také například z mohérových česanců, ze kterých vypadají jako skutečné vlasy.

Některé panenky mohou sedět bez opory, některé mají tělíčko a končetiny zatížené, aby vzbuzovaly při nošení pocit skutečného dítěte. Mohou mít i kloubové ruce a nohy (podobně jako plyšový medvědi), takže se při hře na školu mohou řádně hlásit.

Panenky mohou být úplně jednoduché s naznačenou tváří v souladu s waldorfským přístupem, nebo se mohou změnit v originální propracované dílo se spoustou detailů. Každý si může vybrat, podle svého vkusu.Panenka s malovanou tváří od Jahneke

Panenka od ac.mari


Rošťák od bemka

Miminko v životní velikosti Ignis

Miminko s vyšívanými vlásky od Lalinda

Další kapitoly:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama