Obrazy, které třeba mohou měnit život

23. ledna 2015 v 8:39 | Tere |  Momentky od stolu
Po Vánocích jsem musela přerovnat svůj šicí kout. Nový stroj má spoustu různého příslušenství, pro které bylo třeba najít místo. A když už jsem tak přerovnávala a opravovala, dala jsem znovu dopořádku plstěný obrázek (který jsem si pro potěšení vyrobila už v říjnu) a dala si nad stůl ho mezi šicí pomůcky.


Obrázek byl před opravou plný větviček a listí a uvolněných vláken, protože se dětem zalíbil natolik, že si ho krátce po zhotovení odtáhly na zahradu a vyzdobily si s ním bunkr.


Toto je momentka z mobilu čerstvě vyrobeného obrázku:


A protože to není ledajaký obrázek, musím o něm napsat víc. Nejen že jsem si během plstění skvěle odpočinula, ale jsem naprosto přesvědčena, že mě posunul směrem k šití (nejen) panenek i pro ostatní a ne pouze pro rodinu.

Moc jsem si chtěla vyzkoušet techniku malování vlnou a hledala vhodný námět. Už delší dobu jsem okukovala Harmonické obrazy Martina Vrabka, které propaguje a nabízí má dobrá přítelkyně, skvělá Olgabu, a přemýšlela, kde je doma volná zeď. Moc si mi líbil obraz Maják, a tak jsem nakonec místo nákupu neodolala a drze tento obraz okopírovala. Samozřejmě ten můj plstěný není dokonalý (a navíc jsem si upravila barvy, protože ve mně zelené moře stále vyvolávalo představu eutrofizace povrchových vod), ale i tak jsem s prvním plstěným obrázkem spokojená.

Tady je originální předloha.

Je zajímavé, že dnes by mne víc přitahoval jiný obrázek. Až nastane vhodná doba, možná se budu ještě plagiátorství věnovat. I když originál je originál, že?

A tady je můj kutloch po reorganizaci v klidovém stavu - stroje přikryté proti prachu, koše, krabice a šuplíky plné čekajícího materiálu a dva obrazy pro veselejší mysl.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama