Co s licháči???!!!!!

11. února 2015 v 0:10 | Tere |  Návody a střihy
Poslední dobou se kolem škol, školek a poblíž kroužků hojně vyskytují opuštěné rukavičky. Leží tam nepovšimnuty celé týdny a nakonec je vyhodí cestáři. To mne vedlo k zamyšlení - co se děje s těmi druhými z páru?Nevím jak u vás, ale u nás se neustále vyskytují ponožkoví sirotci. V zimě se k nim ještě přidávají i rukavičáci. Mám na ně zvláštní krabici, která kupodivu nikdy není prázdná.

Dávám do ní rukavice a ponožky, které čekají na druhou do páru: až se vypere, až se najde v šuplíku s ponožkami, až se zaštupuje, až se po létě zase snese z půdy s ostatními zimními věcmi, až se objeví na tom nejtajemnějším místě domu - mezi papíry na kreslení, knížkami, v povlaku na peřinu...


Občas se stává, že se druhá prostě neobjeví (vyhodila jsem jí kvůli obří díře, zůstala na škole v přírodě, něco ji sežralo...)

Téma ztracených ponožek je to vděčné a věčné. O těchto záhadách psala fejetony Erma Bombecková v USA v šedesátých letech, u nás vznikla Asociace pro záchranu lichých ponožek a existuje mnoho vtipných teorií. Schválně, zadejte si do vyhledávače: "liché ponožky".

Co pak s takovým licháčem?
Možností se nabízí několik, záleží pouze na vaší na fantazii. Takže pokud upustíme od vyhození, můžeme zkusit:

1. Spárovat ho s jinou lichou ponožkou/rukavicí a nosit dál (proč ne, mrkněte na http://www.unitedoddsocks.com/ a zjistíte, že budete IN)
2. Navléknou při úklidu na ruku a použít ho jako prachovku
3. Něco z něj vyrobit!!!!


Co vyrobit?

Na internetu koluje obrovské množství různých tipů a návodů na šití z rukavic a ponožek a je nesmysl, kupovat na to nové, když se nám doma materiál hromadí sám.

Hadrák

Hadrový míč, na který krásně zpracujeme ponožky prošoupané, děravé, i různé odstřižky. Našila jsem jich spoustu pro naše skauty, kteří je používají na hry. Míče jsou lehké, měkké a barevné a rádi si s nimi hrají i psi.

A jak na to? Do ponožky nacpeme textilní odpad: roztrhané ponožky, různé odstřižky a pod. Samozřejmě se snažíme vytvarovat kouli. Ponožku pak překroutíme a přehrneme nevycpaným koncem přes vznikající míč.
Opět překroutíme a přehrneme. Opakujeme, dokud se nedostaneme na konec.
Na závěr oba konce zajistíme několika stehy.

Hračku

Jednodušší hračky zvládnou i děti, a když se nezdaří, nevadí, materiálu je dost na další pokusy. Kliknutím na obrázek se dostanete na původní stránku s návodem.

DSC_8782_1.jpg


http://4.bp.blogspot.com/-kuHlcCBliKg/TvHREI4rQjI/AAAAAAAAMLI/937pWhkRXrc/s400/IMG_2657.JPGPanenku

Konečně se dostávám k tomu pro mne nejzajímavějšímu! Ponožky se totiž skvělě hodí na výrobu panenek. Používají se jako spodní vrstva při vyvazování hlavičky (postup někdy příště v samostatném článku). Ideální jsou světlé, nevzorované, z přírodního materiálu. Pokud bychom použili tmavou barvu, mohla by pak prosvítat vrchním úpletem a panenka by získala poněkud nemocný vzhled.


Kliknutím na obrázek se opět dostanete na stránku s návodem.

Takže nevyhazovat, ale dát novou šanci. Tvoření zdar!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama