Plstění za mokra - okouzlení další knihou

14. března 2015 v 22:53 | Tere |  Zajímavé knihy
Tak jsem propadla další knize. No uznejte, že už obálka je kouzelná.
Jsou na ní medvědi z ovčí vlny. Jsou plstění. A to za mokra! To mne velmi zaujalo. S plsticí jehlou pracuji už dlouho, ale s mokrým plstěním jsem měla co do činění jen párkrát. Tak byl nejvyšší čas to napravit.

https://www.glomer.com/images/produkte/i19/Eisbaeaer--Pinguin-und-Co---Polartiere-filzen-und-kennen.png


Tuto kouzelnou knížku o 87 stranách jsem koupila opět v Dobroději. (Tedy koupila jsem tam ještě jednu, ale tu představím někdy jindy. Navíc, asi už bych tam neměla chodit, protože nedokážu odolat a i dcerka mi říkala, že doma nemusíme mít všechny knihy, které mají :-))

Je to menší formát v brožované vazbě. Jak už název napovídá, pojednává o polárních zvířatech.
První polovina knihy je vyprávění o polárních krajích a o jednotlivých živočišných druzích.
Druhá polovina je věnována výrobě těchto zvířátek z ovčí vlny. Kromě postupu a popisu materiálu je uvedena i přibližná doba výroby.
Celá kniha je doplněna krásnými barevnými fotografiemi zvířat skutečných i plstěných.

Fotografie jsou natolik lákavé, že jsem dnes neodolala, a do jednoho zvířátka se pustila. Podotýkám, že s minimální zkušeností. Pokud si dobře pamatuji, dosud jsem mokrou technikou vyrobila pár kuliček a nějaké dredy. a to nepříliš podařené. Použila jsem tedy tu nejlevnější vlnu, kterou obvykle používám na vyplňování panenek, s tím, že když to nebude k ničemu, nebude to taková škoda.

Velkou podporou mi bylo upozornění v textu, že během výroby to ještě nebude vypadat, jak by mělo. Tak jsem se nelekala, když děti tipovaly, že to je duch, lachtan a nakonec jásaly na myší.

Co to připomíná vám?


Teď to schne. Protože jsem použila množství vlny podle návodu, překvapilu mne, jak veliké zvířátko to je - nejspíš jsem ho nedostatečně uplstila. Nakonec jsem velmi netrpělivě jsem pár detailů připíchla jehlou ještě vlhkému zvířátku. Až uschne, ještě to asi doladím.

Každopádně to zkusím zase!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama