České knihy o práci s vlnou od Jany Šilarové

5. května 2016 v 8:00 | Tere |  Zajímavé knihy
První knihy, ze kterých jsem se učila pracovat s rounem napsala Jana Šilarová. Zakoupila jsem si je v Ignisu - chráněné dílně, v době, kdy ještě provozovali dílnu a krámek na pražských Vinohradech.


Všechny tyto knihy jsou skvělou investicí a poskytují dostatek informací pro začátek práce s vlnou. Navíc v češtině. Fotografie a výrobky na nich jsou vytvořeny s obrovským citem pro barvy, takže člověk neodolá a MUSÍ si to vyzkoušet také.


Tvoříme z ovčí vlny - plstění jehlou

Má asi nejoblíbenější kniha (obvykle totiž plstím suchou technikou, ale až se začnu víc věnovat mokrému plstění, kdo ví). Na 48 stranách seznamuje se základy plstění jehlou, s plstěním v ploše i s prostorovém plstění figurek, zvířátek a míčků. Obsahuje návod na prstové loutky, závěs z barvné vlny i roční období v kruhu.

Ideální kniha pro ty, kteří se rádi naučí základní techniku a pak pustí uzdu své fantazii, tvoří po svém a nepotřebují konkrétní návody na každou figurku zvlášť. Zvládnete betlém, obraz i vílu.


Ukázka z brožury.

Plstění ovčí vlny

Tato kniha se věnuje především technikám mokréhou plstění při výrobě náramků, dredů, vložek do bot, koberečků a šperků, najdeme tu však i kapitolu na výrobu jehlou plstěného medvídka. Brožura má 64 stran.

https://i.alza.cz/ImgW.ashx?fd=f3&cd=EK14930

Práce s ovčím rounem - plstění pomocí jehly

Tuto publikaci jsem měla jako první a je skvělým začátkem. Mnoho z jejího obsahu se v nějaké podobné formě objevuje v brožuře Tvoříme z ovčí vlny, která je vlastně rozšířenou verzí. Nejsou ale totožné. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama