Fröhliche Puppen selbst gemacht - Freya Jaffke

3. června 2016 v 8:00 | Tere |  Zajímavé knihy
Kniha o šití panenek Fröhliche Puppen selbst gemacht.

http://www.geistesleben.de/files/images/book_product/9783772522766_6201.png


Autorkou je Freya Jaffke, starší dáma a zkušená učitelka z waldorfské mateřské školy a také autorka několika dalších zajímavých knih.


Na 107 stranách tištěných na kvalitním papíře autorka vysvětluje obecné postupy i předává konkrétní návody na pět typů panenek.

V úvodu se seznámíme s důležitostí panenky v dětském životě. Následují kapitoly o proporcích, materiálech a pomůckách.

Kniha obsahuje nejen střihy na panenky, popisy jednotlivých kroků výroby, ale také střihy a postupy k výrobě oblečků a botiček.


Své šatičky má jednoduchá uzlíková panenka, kterou autorka vysvětluje jako první. Další panenka už má tvarovaný obličej, ale tělíčko je stále velmi jednoduché (viz obrázek výše). Následuje mazlicí panenka, panenka s pleteným tělem a nakonec větší oblékací panenka.


Jak je vidět obrázku, panenky jsou waldorfsky jednoduché a řekla bych až staromilské. Osobně by mne fotografie autorčiných panenek moc neinspirovaly, dávám přednost propracovanějším obličejům, ale velmi kladně hodnotím pečlivě vysvětlené postupy a střihy.

Ostatně, to je to zásadní a jak si panenku dokončíme, je jen na nás.


Kniha poskytuje velmi kvalitní základ, pro ty, co chtějí začít, i doplnění těm, co už nějakou zkušenost mají a hledají další tipy a doporučení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama