Září 2017

Kdo není na internetu, jako by nebyl...

24. září 2017 v 13:52 | Tere |  Osobní
Právě jsem si udělala radost novými webovými stránkami http://zustankrasna.webnode.cz/
Důvodem k nim je fakt, že jsem čerstvý certifikovaný trenér Koncepce Xany Bati a jsem v procesu domlouvání míst a časů pro klubová setkání.
Srdečně vás zvu k nahlédnutí.
Tere

Změny na obzoru

23. září 2017 v 13:00 | Tere |  Aktuality
Přátelé,

blíží se čas, kdy si Ekopanenky zaslouží vlastní doménu a nový kabát.


Jsem z toho trochu na větvi, ale raduji se z toho jako malé dítě. Demo stránek je krásné, jednoduché, grafik je velmi šikovný. Přede mnou je ještě spousta práce s napsáním textů, vložení obrázků a hlavně manuálním přepsání příspěvků tohoto, protože to vypadá, že automatické konvertování nepůjde.

Nadšení mne pohání!
Vaše Tere

Slevový kód

21. září 2017 v 9:11 | Tere |  Osobní
Moji milí milovníci panenek,

dovolte jeden ryze nepanenkový příspěvek.

Jak jste si jistě všimli podle mých posledních článků na blogu, nadchla jsem se pro Koncepci Xany Bati.
Pokud jsem vás nakazila, vězte, že ode dneška do konce října máte možnost získat 10% slevu na všechny služby nabízené Xanou (přednášky, kurzy i on-line školu, která začne 4. 10. a s čistým svědomím ji doporučuju, sama jsem ji absolvovala, je to opravdu výživné, napěchované informacemi...až mi šla hlava kolem). Na ochutnání momentálně probíhá na jejích stránkách (odkaz výše) akce 14 dní s Koncepcí.

Pro získání slevy je třeba zadat kód: tere

Do objednávky nebo mailu. Kód můžete poslat i dál, pokud víte, že by někoho potěšil.

Tak ať jsme krásné!

Založení nového blogu

20. září 2017 v 8:57 | Tere |  Osobní
Jelikož se budu čím dál víc zabývat Koncepcí fyziologického modelování a omlazování obličeje a těla podle Xany Bati a vedením klubů, kde to budeme společně procvičovat, budu mít asi stále více materiálu na články. Rozhodla jsem se na toto téma založit nový blog, aby ekopanenky zůstaly místem pro tvoření, šití a panenkování.

Nový blog se jmenuje KlubXanaBati

Ale nebojte se, panenky neopouštím, jen v duchu svých článků budu kompenzovat a protahovat, abych po hodinách šití nebyla zkroucená jako paragraf.

Slíbený další nepanenkový článek

19. září 2017 v 8:58 | Tere |  Osobní
Posledně jsem slibovala, že o Koncepci Xany Bati nepíši naposledy.


A už je to tady. Sešly se některé okolnosti, které nemohu opomenout.

Další nešicí článek...
I když.... vše souvisí se vším.


Šít a vyrábět je krásné.

Ale jsme u toho schouleni, v předklonu, dlouho sedíme, hrbíme se, všelijak se kroutíme, dáváme nohu přes nohu, nebo se v židli svezeme a dáme nohy na stůl (třeba já)...
(a jestli někdo z vás skutečně dokáže při šití celou dobu sedět krásně vzpřímeně a minimálně jednou za půl hodiny se jde projít a protáhnout, ať se hned pochválí a pochlubí se v komentáři).
http://costumers-institute.com/images/0right-and-wrong-way-to-sew-edwardian.jpg

Tak šup, narovnat!

K čemu nám bude nově ušité oblečení, když ho budeme oblékat na hrbaté tělo. K čemu bude dítěti nová panenka, když ho maminka nebude moci pro bolavá záda ani pochovat?

Pečujeme o svůj šicí stroj, aby vše bylo jak má být, nikde nic nedrhlo. Víme, že s ohnutou jehlou se nedá dobře šít. Co myslíte, lze dobře žít s ohnutým tělem?

Stejně jak rovnáme jednotlivé díly, abychom je správně sešili, můžeme narovnat své tělo, abychom správně chodili, stáli, seděli i žili.
Stejně jako žehlíme látky, můžeme svýma rukama "vyžehlit" své vrásky.

Na zkrášlení nepotřebujeme drahé zázračné krémy. Nemusíme šetřit desetitisíce na plastické operace. Stačí nám trocha trpělivosti, chuť a vlastní ruce.

Jak na to?

  • Právě probíhá 14 dní s Koncepcí, což znamená, že je každý den po dobu 14 dní zveřejněn jeden cvik pro krásu a zdraví. Na FB jsem uveřejnila Výzvu pro všechny, kdo chtějí vyzkoušet něco nového, obohatit si život a něco pro sebe udělat. Stačí 14 dní a už se budete cítit lépe. Přidáte se ke mně?
  • Pro ty, co radši dělají něco pro sebe ve společnosti druhých, aneb pro typ na "dlouhý bič a malý dvorek" (jako jsem třeba já), otevírám první z klubů, kde se budeme setkávat, povídat si a společně jednou týdně cvičit, učit se hmatové techniky, rovnat svá těla, odstraňovat deformace a sdílet. Budou i domácí úkoly, ale nikdo je nebude kontrolovat. Setkávat se budeme každé pondělí od 10:30 do 12:00 ve Velké koňské klubovně v Toulcově dvoře v Praze Hostivaři. Pokud máte chuť, doražte. Nebo mi napište na ekopanenky@email.cz. Nehodí se vám čas? Nebo místo? Máte nápad? Napište mi! Ekopanenky@email.cz

  • Pokud vás Xana Bati a její koncepce, semináře, přednášky a on-line kurzy zaujmou, mám pro vás dobrou zprávu. Na stránkách http://xanabati.cz se můžete přihlašovat do nového ročníku Školy koncepce, kterou vřele doporučuji!
A proč jsem z toho tak nadšená, že o tom pořád píšu?
Sama jsem na cestě. Rovnám letité deformace. Uvolňuji ztuhlá ramena a zkrácené svaly. A letos v létě jsem si poprvé po letech nemusela do plavek zakasávat vytahanou kůži na břiše! Není to paráda?

Jeden nepanenkový, nešicí článek. I když.....

13. září 2017 v 21:21 | Tere |  Osobní
Dnes si dovolím trochu jiný článek, než obvykle. Méně fotek, více textu. Chci napsat o zajímavých osobnostech. O zajímavých věcech.

O tom co mne inspiruje.


V poslední době zažívám dost změn. Šiji panenky (k čemuž mne před lety nakopla fantasická Olga Bušková), připravuji o nich knížku (podaří-li se), chystám se dělat workshopy. Mimo to jsem absolvovala zajímavé kurzy, poznala mnoho senzačních lidí a naučila se spoustu nových věcí.

Některé mne zaujaly natolik, že jsem se rozhodla předávat je dál.
Novinka nejnovinkovatější: stala jsem se trenérkou Koncepce fyziologického modelování a omlazování obličeje a těla. Zkráceně Koncepce Xani Bati. Jde o péči o sebe sama vlastníma rukama.

A jak to souvisí s šitím? S panenkami? Zdánlivě vůbec. Ale když jsem se nad tím zamyslela...

Znáte ten pocit, že vás něco nadchne, vydáte spoustu energie, abyste to získali, a pak zjistíte, že to není ono? Běžně se to stává při nákupech oblečení. Šílené ale je, když se vám to stává při šití.

Oslní vás nějaký model, nakoupíte látky, střih, nitě, zipy, knoflíky. Stříháte, stehujete, zkoušíte, páráte, šijete, šílíte, žehlíte, nespíte...a po mnoha hodinách práce máte hotovo. Vezmete si to na sebe jednou ... dvakrát... a pak to visí ve skříni. Nosit to nějak nemáte chuť, vyhodit to taky nechcete (vždyť vám to dalo tolik práce!).

Chtěla jsem přijít na to PROČ?!

Pak jsem se dostala k on-line kurzu Táni Havlíčkové. Má velmi zajímavou metodu. Rozděluje lidi do osmi stylů, nejen fyzicky. To byla možná odpověď. Ženská lamželezo prostě bude ve volánkách vypadat blbě, i kdyby byly zrovna sebevíc trendy.

Kurz zdánlivě hlavně o oblékání byl nakonec často o duši. Navíc jsme se se "spolužačkami" spřátelily. Potkáváme se nejen on-line, ale i ve skutečnosti. Některá z našich senzačních setkání se uskutečnila v Jinovém světě. Je to víc, než jen ekokadeřnictví!
A jak už to tak bývá, lidi znají lidi, vzájemně se inspirují, motivují.
Seznámila jsem se s Blankou Winterovou. Její blog vřele doporučuji. Blanka se zabývá Táninou metodou, ale přistupuje k ní po svém. A moc sympaticky.

A pak přišla Xana. Tedy, mé nové známé a přítelkyně mi ji přivedly do života. Nadšeně o ní hovořily, o jejím přístupu ke kráse. Nakonec jsem si poslechla některé webináře, které jsou na jejích stránkách k dispozici, přečetla pár článků blogu a šla do kurzu. Nejvíc mne oslovil přístup celistvosti a zodpovědnosti. Že nepotřebuji peníze na plastického chirurga a drahé krémy. Že vše v těle souvisí se vším. Že být v gravitační ose je základ. Že to mám ve svých rukou.
Mnohé z Koncepce mi bylo povědomé. Zaslechla jsem to tu i onde, jako střípky bez souvislostí. A Xana je poskládala.

A jak to souvisí s panenkami?

Vlastně docela hodně.


Aby panenka vypadala hezky, sesazuje se podle určitých pravidel. Má být pokud možno symetrická, pravá strana odpovídá levé. Paže se všívají tak, aby ramena byla v ose pod ušima, stejně tak i boky a kotníky. Vypadá to pak hezky, přirozeně.

A tak by měli vypadat i lidé. Zkuste se vyfotografovat. Máte obě ramena ve stejné výšce? A co z boku? Máte uši, ramena, kyčle a kotníky v ose, jako má panenka?

Určitě o Koncepci nepíši naposledy. Mám v plánu realizovat Klub, ve kterém se budeme setkávat, učit se techniky péče o sebe sama, povídat si, trochu cvičit...) Pokud by vás zajímalo víc, napište mi na ekopanenky@email.czPanenky pro rehabilitaci Slaný

2. září 2017 v 18:52 | Tere |  Demonstrační panenky pro rehabilitace
V polovině prázdnin vznikly tyto dvě velké panenky (cca 60 a 70 cm) pro Rehabilitaci Slaný.