Momentky od stolu

Fotoreportáž z výroby

28. března 2017 v 7:12 | Tere

Pracovní stůl

25. března 2017 v 22:08 | Tere
Panenky pro rehabilitace. Brzy.

Pár obrázků něžné panenky

28. ledna 2017 v 23:17 | Tere
Momentky cvaknuté jen tak telefonem. Zrození panenky.

Sv. Martin přivezl Zimního krále

12. listopadu 2016 v 16:14 | Tere
Krásně se sešla objednávka na Zimního krále se sněhovou nadílkou. Práce mi najednou připadá snadná jako facka. Pro ispiraci stačí vyběhnout ze dveří.

Čekání na obléčo

25. září 2016 v 12:50 | Tere

Miminka

14. března 2016 v 21:54 | Tere
Momentka z mé večerní práce. Rodí se dvě miminka. Jedno bude určitě hošík, protože je na zakázku. Druhé možná bude děvčátko. Práce mne moc těší.
Skřítci pro nejmenší

10. února 2016 v 22:16 | Tere

Rozhodla jsem se ušít nějaké panenky na prodej. Vzniklo tak devět různých skřítků pro nejmenší děti. Postupně je nafotím a doplním. Dnešní detailní fotky moc nevyšly, tak si raději počkám na lepší světelné podmínky.

Gulliver nebo Goliáš?

9. prosince 2015 v 0:25 | Tere

Weft

25. června 2015 v 8:00 | Tere
Už delší dobu toužím po panence, která by měla vlásky z vlněných nebo mohérových vláken a ne z příze. Tak to zkouším. Ještě není zdaleka hotová, ale už je vidět, jak asi bude vypadat. (Omluvte špatnou kvalitu fotek, foceno v noci a ještě na mobil)

Vyšívaná zástěrka

29. dubna 2015 v 0:37 | Tere
Konečně pominuly choroby a tvůrčí krize. Konečně jsem si udělala radost. Konečně jsem panence vyšila zástěrku.

Rodí se nová panenka

28. února 2015 v 14:28 | Tere
Právě dokončuji panenku pro jednu moc milou desetiletou slečnu. Sama si řekla, jak má vypadat, takže již nemusím přemýšlet nad barvou vlasů ani očí. Zatím je panenka taková nahatá.

Obrazy, které třeba mohou měnit život

23. ledna 2015 v 8:39 | Tere
Po Vánocích jsem musela přerovnat svůj šicí kout. Nový stroj má spoustu různého příslušenství, pro které bylo třeba najít místo. A když už jsem tak přerovnávala a opravovala, dala jsem znovu dopořádku plstěný obrázek (který jsem si pro potěšení vyrobila už v říjnu) a dala si nad stůl ho mezi šicí pomůcky.


Obrázek byl před opravou plný větviček a listí a uvolněných vláken, protože se dětem zalíbil natolik, že si ho krátce po zhotovení odtáhly na zahradu a vyzdobily si s ním bunkr.

Krasavec v nejlepších letech

22. ledna 2015 v 17:43 | Tere
Po Novém roce a odstonání všech zápalů nastal čas úklidu a oprav.
Děti si opravovaly známky ve škole, já zašívala prošoupané podvlékačky, děravé ponožky a rozervaná kaťata. Došlo i na šicí stroj, který zkolaboval před Vánoci. Nyní je opět ve formě a plný sil. A když už jsem tak rovnala stroje na stole, aby se vešly, a přitom se s nimi dalo pohodlně pracovat (což vzhledem k rozměrům nováčka není úplně jednoduché), přišlo mi líto, že starý šlapací stroj stojí stranou a slouží jen jako odkládací plocha. Stroj jsem tedy vytáhla z útrob stolku a k nemalé radosti dětí navlékla.

Vyšívací experiment naostro

12. ledna 2015 v 10:42 | Tere
Se souhlasem syna jsem zkusila vyšívat na jeho triko. Sám si vybral vzor.

Další výšivky

5. ledna 2015 v 14:43 | Tere
Moc mne baví si hrát se programem na tvorbu vyšívacích vzorů. Zatím umím tak desetinu. Zatím zkušebně vyšívám na kus vínové ubrusoviny, kterou podžehluji odtrhem. Sama o sobě je dost pevná. Časem chci zkusit vyšívat na úplety, softshell, stuhy a podobně, protože s těmito materiály pracuji daleko častěji - jak při šití panenek, tak při šití na děti.

Tady je výsledek dalšího pokusu, bobr, který vychází z vzoru úpletu od Lillestoff Busy beaver:A ještě PepaPig na přání mé kamarádky. Trochu mne ve stroji zlobila, nevím proč se jí vyšil rypáček o pár milimetrů stranou, musela jsem ještě jednou obšívat kraj a vyšít nosní dirky. No, alespoň jsem si pocvičila vracení stehů zpět atp.

Nová veliká radost!

4. ledna 2015 v 16:30 | Tere
Byla jsem asi moc hodná, a tak se Ježíšek ustrnul, když viděl, jak zápasím se starým šicím strojem a nadělil mi pod stromeček krásný nový Brother! Je to něco úžasného, v podstatě šicí počítač, každý den objevuji nové funkce a zdaleka nejsem ani za polovinou příručky. A co je nejlepší, umí vyšívat! Ježíšek mi sliboval, že budu valit oči a rozhodně se mu to splnilo. Od Štědrého večera je valím a valím...a pilně se učím.

Tady je průběh jednoho pokusu. Nejprve jsem počítači podle obrázku připravila pro stroj soubor s daty pro výšivku. A pak jsem to spustila.

Nové úplety a nové barvy mohéru

4. ledna 2015 v 11:19 | Tere
Před vánoci jsem vyčerpala většinu zásob a tak byl čas nakupovat.


Nakoupila jsem nové úplety švýcarské firmy, které jsou z výroby určeny přímo k šití panenek. Dosud jsem šila jen od českých výrobců, aby materiály nemusely putovat daleko. Ale zvědavost přemohla mne i více než dvojnásobnou cenu a speciální úplety jsou tu.

Také jsem doplnila zásobu vláskových mohérů o nové odstíny, takže vám panenky mohu skutečně "ušít na míru" :-).

Duhové hedvábné šaty pro vílu

23. prosince 2014 v 1:00 | Tere
Dcerka si napsala Ježíškovi o hedvábné šaty. Duhové. Se závojem.

Není to zrovna zboží, na které se narazí v každé konfekci, a tak jsem opět usedla k šicímu stroji.

Panenka Markétka a panáček Zrzavý

15. prosince 2014 v 10:18 | Tere

Panenka a panáček. Oba jsou vycpaní jemně, aby byli měkkoučcí do postýlky. Ještě jim ušiji něco na sebe a zítra večer oba vyrazí do nového domova.

A zde přináším něco pro zajímavost: bleskovou reportáž z dílničky - tentokrás spíš od slavnostní tabule. Dle fotografie je vidět, že panenka Markétka vznikala i během víkendových oslav tetiných narozenin. Zatímco ostatní hodovali, spokojeně jsem se oháněla jehlou a nití. A dnes už jsem jen dokončila vlásky.


Ač to tak nevypadá, opravdu panenka nepila ani víno ani nic jiného, netančila po stolech a chovala se slušně.

Pan Zrzavý

8. prosince 2014 v 15:10 | Tere
Tento hošík už čeká jen na dokončení - sestavení tělíčka.

Vlásky opět z vyčesaného mohéru, tentokrát ohnivé barvy, proto mu říkám pan Zrzavý. Zvažuji, zda by mu slušely pihy.

Zadání znělo na měkkou oblékací panenku. Je tedy ušit z pružného oboulícního úpletu, který jsem nevyplňovala napevno. Výplň by ale takto tvořila nehezké boule a nerovnosti, některé části jsem proto krotila plstící jehlou.

Jeho budoucí sestřička už má vyvázanou hlavičku, takže do konce tohoto týdne dokončím oba, aby stihli včas doputovat k novým majitelům.

Oblečky jim budu šít až oběma naráz - spodní prádlo, šatičky, tričko a kalhoty a botky.

Panenka pro kamarádku podruhé

28. listopadu 2014 v 8:00 | Tere
Další momentka od pracovního stolu. Tedy, přesněji řečeno, z žehlicího prkna.

Stala se totiž taková věc, že panenka, původně určená neteři mé kamarádky, nedoputovala k neteři, ale cestou si ji adoptovala má kamarádka.

To už se tak někdy stává. Samozřejmě, že mě to moc potěšilo. Znamená to třeba, že ta panenka je naprosto neodolatelná. (Mimochodem, stále jsem přesvědčená, že panenky nejsou pouze pro malé holčičky.)

Takže právě probíhá druhý pokus! Zatím je to ve fázi zrodu.

Aspoň k něčemu je zánět průdušek hlavní odborné poradkyně dobrý - místo taxikaření po kroužcích mohu šít.

Večerní posezení

25. listopadu 2014 v 23:35 | Tere
V současnosti mám rozpracováno několik panenek a v hlavě se tlačí další. Do toho nemoc hlavní odborné znalkyně mě omezuje na snadno přenosné činnosti k její posteli (takže žádné stříhání, vycpávání velkých dílů, o šití na stroji ani nemluvě). Tak tady jen momentka z večera u kuchyňského stolu. Velikost panenek je zhruba 14 centimetrů.

Domečkové panenky

15. listopadu 2014 v 12:00 | Tere
Po zvládnutí měkkých panenek k mazlení mne zaujalo řešení výroby panenek do domečku. To znamená drobných postaviček s pohyblivými končetinami. Dlouho jsem závistivě prohlížela výrobky Grimms. Byly velkou inspirací, ale na postup jsem si musela přijít sama. Až se najde chvilka, vložím ho sem.

Nakonec jsem se vrhla na královskou rodinku s miminkem. Samozřejmě se hned používaly, takže tady je fotografie královny po letech ve službě. Přišla o korunku, ale jinak je stále ve formě.


Po té následova rodinka. Maminka, tatíneka a batole. Maminka má vlásky z hedvábného česance. Jsou krásně jemné a lesklé, ale v drsném provozu se trochu zacuchaly. Botky mají vymodelované z včelího vosku.


Postavičky jsou vysoké asi 11 centimetrů, v končetinách mají drátky, aby se daly ohýbat. Skvělé je, že je lze snadno opravovat a stále dobře slouží.


A tady jeden snímek panenky, když byly nová. (omluvte sníženou kvalitu snímku, je to foceno telefonem za umělého osvětlení)

Při šití postaviček se dají krásně zužitkovat různé odstřižky a zbytky stuh. Nevýhoda je, že se pak všechny možné šikovné zbytky hromadí a nadšený tvůrce je zavalen bincem. (Mimochodem, tato rodinka si nežije špatně, maminka má triko z merina a tatínek je komplet v biobavlně.)
 
 

Reklama