Ostatní šité výrobky

Můj soused Totoro

3. října 2016 v 14:36 | Tere

Plyšáček pro syna - Můj soused Totoro

Obal na čtečku

5. dubna 2016 v 23:58 | Tere
Obaly na čtečky pro kamarádku.

Psi a Cocoleto

26. listopadu 2015 v 23:35 | Tere
Zábava posledních dní - psi tisíckrát jinak.

Taška z odstřižků aneb jak jsem IN

26. září 2015 v 9:30 | Tere
Rozhodla jsem se zpracovat nějaké odstřižky. Už se mi tu pěkně hromadí. A zkusila jsem tašku z pruhů. Tašku jsem nikterak nevyztužovala. Záměrem bylo totiž zpracovat odpad a přebytky. Používala jsem i staré nitě na malých měkkých papírových špulkách, které jsem různě podědila a do stroje se moc nehodí. Jsem spokojená, zpracovala jsem čtyři.

Kolové vyšívané sukně

25. září 2015 v 12:25 | Tere
Ačkoliv od dokončení poslední panenky uplynulo již pár dní, nelenila jsem. Naopak, ušila jsem pro čtyři děvčata čtyři poctivé kolové sukně z jednoho kusu, které jsem ozdobila výšivkou.


Bohužel jsem je v tom kalupu nestíhala fotit.

Každá měla jinou barvu a vzor i výšivku (vážka, kůň, ptáci a květiny). Pas jsem zakončila úpletem a pruženkou, takže s děvčaty chvíli porostou. Použila jsem dlouho syslené krásné jemné bavlněné látky s vytkávaným vzorem (košiloviny). U některých dokonce vzor přecházel do jiné barvy, takže ač jsou sukně beze švů, vypadají jak sešívané. Vytkávaný vzor má tu velikou výhodu, že se neopere jako tisk a navíc vypadá hezky i z rubu.

Opět v plné práci

2. září 2015 v 16:25 | Tere
Po prázdninách opět v plné práci. Doufám, že jste si léto také užili. Letos nám slunce dobilo baterky opravdu důkladně.

Brzy uveřejním nové články ze seriálu o šití panenek. Jen se trochu rozkoukáme v novém školním roce a dokončím dvě rozešité panenky.


O prázdninách jsem u příležitosti koňského putování z legrace ušila potah na jezdeckou helmu. Kupodivu měla docela ohlas. Zajímalo by mne, zda by o něco takového byl zájem. Určitě by taková frajeřinka šla použít i na jiné helmy (třeba cyklistickou). Tato látka je designová biobavlna JNY.

Inspirace letí krajem....

8. března 2015 v 0:49 | Tere
Včera dorazily první fotografie ptáčků vyrobených podle zveřejněného návodu.Tento doletěl až z Vysočiny:

Jaké budou ty další?

Kalhoty s motýlky

17. února 2015 v 16:55 | Tere
Nastala vhodná příležitost pro vyzkoušení kombinace výšivka a oblečení. Dcera neměla džíny a já měla ve skříni krásnou tmavě modrou elastickou džínovinu od Mellu.

Softshellky na přání

13. února 2015 v 9:59 | Tere
Víkend jsem měla tvořivý, vznikly dvoje softshlellové kalhoty pro dvě štíhlá děvčátka, která špatně shání oblečení v běžné konfekci.

Také s láskou k dítěti - obal na čtenářský deník

11. února 2015 v 11:01 | Tere
Nejstaršího by už panenka nejspíš nepotěšila, ale za to měl rozsalátěné desky čtenářského deníku. Ušila jsem mu na něj tedy nový kabát. Látku si vybíral sám a teď je nadšený. Já také :-)
 
 

Reklama